29 juillet 2023 admin Aucun commentaire

Jak dlouho mohu očekávat, že příznaky nachlazení postihnou mé dítě?

Jak dlouho mohu očekávat, že příznaky nachlazení postihnou mé dítě?

Daniel Johnson, MD, profesor pediatrie na University of Chicago School of Medicine.

Biologický mechanismus vysvětlující souvislost mezi aktivitou a imunitou není dosud zcela objasněn. Předpokládá se však, že cvičení stimuluje imunitní systém, možná prostřednictvím indukce cytokinů a specializovaných protilátek, které vystýlají dýchací cesty nosu a úst.

Tyto slizniční membrány pokrývající horní cesty dýchací jsou první linií obrany proti všemu, co jíme a dýcháme. Sekreční IgA (SIgA) je protilátka, která se specializuje na pokrytí těchto slizničních membrán. Zatímco vakcíny ještě nemohou indukovat SIgA, imunitní paměť po infekci vyvolává produkci protilátek.

I když většina dětí ve věku od čtyř do šesti let nedostává podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) 10 000–14 000 kroků za den, tato studie ukazuje, že výhody mohou narůstat při jakékoli úrovni aktivity. Rodiče mohou zjistit, že tyto údaje jsou dostatečně motivující k podpoře fyzické aktivity pro celou rodinu.

Dospělí, kteří hledají dobrý důvod pro sledování kroků, mohou také očekávat, že budou mít prospěch z fyzické aktivity. Systematický přehled a metaanalýza 16 studií publikovaných v British Journal of Sports Medicine uvádí, že pravidelná fyzická aktivita souvisí s nižší pravděpodobností nepříznivých výsledků COVID-19 . Nemusíte být nadšenci extrémních sportů, abyste mohli těžit z čerstvého vzduchu, vitamínu D, zlepšeného kardiovaskulárního zdraví a lepšího duševního zdraví a kvality spánku spojené se zvýšenou aktivitou.

Způsoby, jak zvýšit fyzickou aktivitu denně

  • Vezměte svého psa na procházku navíc
  • Domluvte si schůzku s přáteli nebo rodinou
  • Při obědě se projděte po parkovišti
  • Dojděte na autobusovou zastávku o něco dále od vašeho domova
  • Jděte po schodech
  • Přestaňte jezdit na zastávku školního autobusu a jděte se svým dítětem pěšky

„Studie z Polska poskytuje více údajů na podporu důležitosti aktivity pro naše bezprostřední zdraví a pohodu,“ dodává Dr. Johnson. „V éře COVID-19 mnoho škol žádá děti s příznaky, aby zůstaly doma. To znamená, že snížení počtu dní s příznaky nachlazení je ještě důležitější – děti ztratí méně dní ve škole.“

Jakými způsoby jste zvýšili fyzickou aktivitu vaší rodiny? Zapojte se do konverzace přidáním několika nápadů do komentářů níže.

FAQ

Proč je moje dítě tak náchylné k nachlazení?

Malé děti se více nachladí, protože ještě nemají vybudovanou imunitu. Ať už je to dobré nebo špatné, nejlepší způsob, jak posílit imunitu, je expozice. Když si jejich mladá těla vyvinou protilátky, budou se moci lépe bránit infekcím.

Jak dlouho mohu očekávat, že příznaky nachlazení postihnou mé dítě?

Jakmile se jednou nakazíte, můžete očekávat, že se příznaky vašeho dítěte první tři dny před oslabením zhorší. Všechny příznaky nachlazení obvykle odezní během sedmi až deseti dnů.

Mohu zabránit nachlazení svého dítěte?

Nachlazení je normální součástí dospívání – pomáhá také budovat a posilovat imunitní systém vašeho dítěte. Výzkumy však ukazují, že zvýšená fyzická aktivita pomáhá posílit imunitní systém, což může pomoci snížit závažnost a frekvenci nachlazení.

Střevní mikrobiom je zásadním přispěvatelem k celkovému zdraví. Spojení mezi zdravím střev a neurofyziologií se již nějakou dobu uznává – nyní se zaměřujeme na to, jak můžeme tyto znalosti využít k tomu, abychom své duševní a fyzické zdraví posunuli správným směrem.

Klíčové věci:

  • Mikrobiom je sbírka bilionů bakterií, hub a virů v našich střevech.
  • Deprese je komplexní interakce mezi nervovým, imunitním a endokrinním systémem.
  • Mikrobiom interaguje s každým z těchto systémů.
  • Obousměrné zpětnovazební smyčky slibují léčbu.
  • Prebiotika a probiotika mohou být v budoucnu užitečnými terapeutiky.

Co je to střevní mikrobiom?

Lidský mikrobiom je soubor bakterií, hub, virů a jejich genomů, které koexistují v nás a na naší kůži. Střevní mikrobiom interaguje s vaším tělem a prostředím tím, že vystýlá váš trávicí trakt. Podporuje proces získávání živin z vaší stravy.

Náš mikrobiom je ovlivněn prvními roky života a reaguje na faktory prostředí, jako je to, co každý den vkládáme do svého těla. Tyto expozice také zahrnují léky, jako jsou antibiotika, která mohou zabíjet přátelské bakterie.

Nyní se uznává, že střevní mikrobiom má značný vliv na lidskou neurofyziologii a duševní zdraví , podle studie publikované v Molecular Psychiatry v roce 2022. Toto uznání umožnilo zásadní význam pro výzkumné priority. Vědci nyní aplikují toto chápání vztahu mezi zdravím střev a duševním zdravím, aby pochopili, jak může výživa ovlivnit lidskou zkušenost. Jinými slovy, jak můžeme aplikovat to, co víme, ke zlepšení duševního zdraví?

Úzkost a deprese postihují 1 ze 4 dospělých

Depresí trpí přibližně 4,4 % světové populace a toto číslo stále roste. Národní centrum pro zdravotní statistiku a americký úřad pro sčítání lidu se během pandemie spojily, aby provedly průzkum pulsu v domácnosti, 20minutový online průzkum určený k posouzení ukazatelů duševního zdraví v populaci.

Mezi lidmi ve věku 18–29 let udávalo příznaky úzkosti na podzim 2020 51,7 % populace. Významné příznaky úzkosti udávaly i další věkové skupiny. Míra úzkosti nepřímo korelovala s věkem – vyšší u mladších lidí. Mezi ženami uvedlo úzkost 41,8 % a muži 30,3 %.

Novější průzkumy pulsů v domácnostech naznačují pokles úzkosti na začátku roku 2023. Statistiky deprese sledovaly podobný trend. V současnosti přibližně 1 ze 3 mladých dospělých ve věku 18 až 29 let a 1 ze 4 dospělých ve věku 30 až 49 let hlásí příznaky deprese.

Viscerální spojení mezi zdravím střev a duševním zdravím

Náš jazyk je plný výrazů, které ilustrují inherentní spojení mezi střevním mikrobiomem a naším duševním stavem, i když teprve nyní začínáme skutečně chápat biologické mechanismy, které jsou ve hře. Následující běžně používané fráze jsou příklady toho, jak se tento vztah projevuje v našem vyjádření emocionálních stavů:

  • S pocitem potopení
  • Motýli v žaludku
  • Rozlití vnitřností
  • Mít žaludek svázaný na uzly

Tyto příznaky úzkosti, pokud jsou chronické, mohou vyvolat zánětlivý stav, který napodobuje příznaky nemoci.

„Nemocné chování“ abstinenčních příznaků, malátnosti, zvýšené citlivosti na bolest, potíží se soustředěním, snížené chuti k jídlu a nálady, to vše napodobuje prozánětlivé cytokinové signály vyvolané během nástupu nemoci. Mohou být také vyvolány stresem.

Z evolučního hlediska by vyvinutí stresové reakce, která vyvolává prozánětlivý stav, posílilo imunitní systém k boji proti zranění nebo nemoci. Nastartování procesu hojení mohlo být dobré během epizodických stresových událostí, ale dnes je všudypřítomný stres škodlivý a způsobuje přetrvávající zánětlivý stav, chronickou úzkost a často depresi.

Navzdory léčbě více než polovina všech lidí žijících s depresí nepociťuje úlevu.

Snaží se pochopit příčiny deprese

Tato obtížnost při hledání úlevy přiměla odborníky na duševní zdraví, aby přehodnotili příčiny deprese, a tak identifikovali různé způsoby, jak zabránit jejímu nástupu.

Rané nájezdy ve snaze popsat a definovat depresi se zaměřily na teorie založené na mozku a léky k řešení nerovnováhy v chemii mozku. Další klíčový bod v porozumění se týkal oblastí mozku a nervových obvodů.

V posledních pěti letech došlo k explozi zájmu o mikrobiom a jeho interakci s nervovým, imunitním a endokrinním systémem.

Střevní mikrobiom – existuje ideální „zdravý“ stav?

Ano, ale přesné složení zdravé střevní mikroflóry se liší od člověka k člověku.

Snaha porozumět tomu, zda existuje ideální rovnováha mikroflóry ve střevě, byla náročná vzhledem ke změnám ve střevní mikroflórě jedince v průběhu času a k rozdílům mezi jednotlivci. Většina dosavadních prací byla provedena na hlodavcích.

Různé stresové podněty, jako je separace matek, stres ze sociální porážky, opakované omezování (život v těsném sousedství) a dietou vyvolaná obezita se používají k vytvoření experimentálního modelu pro vyvolání deprese a jejího vlivu na mikrobiom.

Vyvážení zdravých a nezdravých mikrobů ve střevech je klíčem k udržení správného množství rozmanitosti. Jíst příliš mnoho sladkých potravin může způsobit přemnožení nezdravých bakterií, zatímco zaměření na čerstvé ovoce a zeleninu podporuje růst „dobrých“ bakterií, které nám pomáhají extrahovat základní vitamíny a minerály z našeho jídla.

U lidí mohou naše každodenní pohyby střev poskytnout určitý pohled na to, zda je náš střevní mikrobiom ve „zdravém“ stavu rozmanitosti. Nadýmání, průjem, zácpa, únava a kyselý reflux nebo pálení žáhy mohou být příznaky střevní dysbiózy – s nezdravým střevním mikrobiomem.

Již více než století víme, že antibiotika mohou ovlivnit zdraví střev. Nový výzkum naznačuje, že časné a časté expozice mohou vyvolat autoimunitu a psychiatrické onemocnění. Zavedení antibiotika do střevního mikrobiomu má následující účinky:

  • Zabíjí přirozené střevní bakterie
  • Obohacuje bakterie odolné vůči antibiotikům
  • Ovlivňuje centrální nervový systém

Nedoceněným a možná vzácným vedlejším účinkem některých neurotoxických antibiotik je dysregulace nálady. Vysazení antibiotika nemusí mít okamžitý účinek, protože poločas léčiva může být 24 až 48 hodin nebo více.

Jaké dietní změny mohou zlepšit zdraví střev?

Antibiotika, probiotika a prebiotika mají vliv na zdraví střev. Antibiotika je proto nutné používat opatrně kvůli jejich škodlivému potenciálu.

Probiotika jsou fermentované potraviny, které obsahují prospěšné mikroby. Tyto potraviny snižují zánět a zlepšují zdraví trávicího traktu.

Prebiotika jsou komplexní sacharidy a rostlinné polysacharidy, které nemůžeme strávit bez pomoci střevní mikroflóry.

Pro více informací navštivte https://folifort-official.top/cs/ .

Contents